Adalı Kafe, Yalıkavak

Gümüşlük yolu üzerinde kısa süre önce açılan Adalı Kafe, bulunduğu tepenin zirvesinden eşsiz manzarasını sunduğu Yalıkavak’ın diğer kahvaltı mekânlarını kıskandıracak kadar hoş bir konuma sahip. Gökçebel ve Tilkicik bölgelerinde hizmet verenler de dâhil olmak üzere, sade ve kaliteli lezzetleriyle ün kazanmış Yalıkavak kahvaltıcıları arasında seçim yaparken, konum en önemli etkenlerden biri hâline gelebilir. Bu durumda, Adalı galip gelecektir.

Geniş bahçesinde gerçekleştireceğiniz kahvaltı buluşmalarınız, gün boyu bunaltmayan esintinin kaynağı olan deniz manzarası eşliğinde daha da keyifli hâle gelecek. Standart serpme kahvaltısı, kahvaltının demirbaşları olan yumurta, tereyağı, ekmek ve demleme çayın yanı sıra kafenin bahçesinden gelen yeşillikler, çeşit çeşit reçeller, zeytinler ve peynir seçkileriyle masayı baştan başa donatacak kadar kapsamlı.

Öğleden sonraları servis edilen ıslak hamburger veya mini mantı gibi spesyallerle seçenekleriniz çoğalsa da, gün boyu süren kahvaltının tadını çıkarmak için tatilden daha iyi bir zaman olmadığı kesin.

Pazartesi-Cumartesi günleri 08:00-12:30 arası açık.

Erdemil Caddesi No.54, Yalıkavak; T: (0546) 469 19 73; www.adalikafe.com

Read also:  Dramalı, Ortakent