Kebap.guru, Bodrum

Bodrum Yolcu Limanı’nın kalbinde yer alan yeni kebap restoranı Bodrumluların gözdesi

Birçok ünlü Türk şeften farklı olarak, keskin fileto bıçağıyla gösteriler yapmayıp abartılı hareketlerle tuz serpmese de Halil Fikir Usta kendi alanında Bodrum’un en tanınmış uzmanlarından biri. Bodrum’da geçirdiği altı sezonun ve otuz yılı aşkın ocakbaşı deneyiminin ardından, Halil Usta geçen sonbaharda Bodrum yolcu limanına transfer olarak, deniz kıyısında bir restoran açtı.

Tatil beldesinde, yaz sezonunun sonunda açılan mekânın mesajı açık: Herkes gittikten sonra bile hâlâ Bodrum’daysanız, burası tam size göre. Önceden rezerve edilen uzun masalar da bu teoriyi doğruluyor. Bodrumlular aileleri, arkadaşları, meslektaşları veya komşularıyla kalabalık hâlde vakit geçirmek için burayı tercih ediyor.

Menü bulunmayan restoranda, günün yemeklerini size garsonlar sunuyor. Sonrasında, soğuk ve sıcak mezelerden dilediğinizi seçiyor; çöp ve ciğer şiş, baharatlı Adana kebabı, kuzu pirzola ve kaburga gibi birbirinden leziz et yemeklerini aynı anda sipariş edebiliyorsunuz. Doyunca “dur” demekten çekinmeyin!

Restoran, et ve servis kalitesiyle de benzerlerinden bir adım önde. Kebap.guru, lokantaların çoğunun yerel olduğu ve yorumların kulaktan kulağa yayıldığı Bodrum’da hata yapma lüksüne yer bulunmadığının bilincinde bir işletme.

Bodrum Yolcu Limanı içerisindeki merkezi konumunda, elinizde bir kadeh rakı ile leziz spesiyallerin ve sıcak ortamın tadını çıkarabileceğiniz Kebap.guru restoran yeni favori mekânınız olacak.

Her gün 14.00’dan itibaren açık.

Kumbahçe Mahallesi, Bodrum Yolcu Limanı (Cruise Port) No.15, Bodrum; T: 0530 954 27 27

Read also:  Midye7, Yalıkavak
Tags from the story