Bodrum Makarnacı by Koko, Bitez

Bodrum Makarnacı, kurulduğu 2012 yılından bu yana, İtalyan mutfağının dünyadaki en popüler lezzetlerinden biri olan makarnayı bir adım öteye götürmek için çalışıyor. Küçük, butik bir kafeyi, tam zamanlı hizmeti veren ve aynı zamanda, ev yapımı makarna keyfi için kendi ürünlerinin satışını yapan, donanımlı bir lezzet yuvasına dönüştüren de bu fikir olmuş.

Menüsünde hafif bir öğle veya akşam yemeği için her türden beğeni ve tercihe yer veren Bodrum Makarnacı’da, öğleden sonraları boş masa bulmak gerçekten zor. Restoranda, bolonez, carbonara veya pesto gibi klasikleşmiş lezzetlerden patlıcan, enginar gibi yerel tatlara, tortellini ve lazanyadan glütensiz seçeneklere kadar damağınızı şımartacak her çeşit makarna servis ediliyor.

Üstelik menü yalnızca makarna çeşitleriyle sınır değil. Başlangıcı taze salata seçeneklerinden biriyle veya -bir İtalyan’ın damak tadına sahipseniz- makarnayla gerçekleştirebilir; ardından kapanışı, et yemekleri veya lezzetli tatlılardan dilediğinizi seçerek yapabilirsiniz.

Her gün 10:00 – 23:00 arası açık.

Bitez Mahallesi, Adliye Caddesi No.60, Bodrum; T: (0252) 363 91 14

 

Read also:  Bodrum'un en lezzetli hamburgerleri