Günbatımı âşıkları için en iyi yerler

Bodrumlular günbatımının tadını, yarımadanın o an bulundukları herhangi bir yerinde çıkarmaya alışkındır. Oysa yaz ziyaretçileri açısından günün bu anı, önceden plan yapacak kadar özeldir. Neredeyse on yıldır ‘günbatımı izlenecek yerler’ listelerinde hep aynı isimleri görmekten sıkıldık ve bu defa alışılmışın dışında öneriler hazırlamanın peşine düştük. İşte bu sezonun kalbimizi çalan günbatımı izleme noktaları!

Trattoria La Scarpetta

Canı otantik İtalyan yemeği çeken İstanbulluların bir numaralı adresi olan Trattoria La Scarpetta bu yıl Bodrum’daki ilk sezonuna merhaba diyor. En muhteşem günbatımının peşindeyseniz, Turgutreis’te bulunan mekânın, kapalı gişe oynayan bir gösterinin en ön sırası tadında bir manzaraya sahip olduğunu söyleyelim. The Swissotel Resort Bodrum Beach’in çatı katındaki restorandayken, günün son ışıklarıyla aranızda yalnızca Yunan adaları, beyaz bulutlar ve masmavi deniz olacak. 

Kavanoz

Arnavutköy Kavanoz, bağımlılık yaratan serin duruşlu ve sır vermez ambiyansıyla açıldığından bu yana herkesi kendine çekiyor. Geçen sezon aynı konsepti Yalıkavak’a taşıyan mekân, evlerin arasına gizlenerek, kişiliğine çok uygun ve yaz aylarında tercih edileceği bir noktaya yerleşmişti. Kavanoz’u seviyorsanız, onun yaz adresinden de hoşlanacaksınız. Aradığınız her şeyin yanı sıra günbatımını da sunan bar, sizi şehirde hayalini bile kuramayacağınız bir ortamda ağırlıyor.

Churchill Roof

Bodrum’un çok katlı eğlence noktalarından biri olan Churchill, hani şu, ne kadar genişletilse genişletilsin gene de sığışılamayan yerlerden. Tek marka altında üç farklı mekânı bulunan işletme, gün içinde kapılarını yalnızca birkaç saatliğine kapatıyor. Churchill Roof ise gün sonlarında mucizenin gerçekleştiği kısım; ilçenin Bodrum Kalesi’ni de kapsayan tarihi tarafının muhteşem manzarasını sunan, bu püfür püfür teras, en güzel Instagram karelerini yakalamak için ideal.

Churchill Roof

Eklisia Lounge

Eklisia Lounge, Gümüşlük sakinlerinin açık havada canlı müzik keyfi için en çok tercih ettiği mekân. Burada güneş, sahnenin tam yanından battığından, gecenizi eşsiz kılacak manzaraların tümünü aynı anda seyretmeniz mümkün. Hatta şanslıysanız özel akşamınızda, bahçedeki dört asırlık şapeli ziyaretçilere açık hâlde bulabilirsiniz. 

Read also:  Bodrum yemek gezisi rehberi

Barboom

Barboom’u, en güzel günbatımı manzarasını dikkate alarak tasarladıkları kesin. Önünde uzanan açık denizin tüm avantajını kullanan restoran, onu kendine dekor edinmiş durumda. İskeledeki masaların sizi denizin üzerine taşıyan manzarası ve bir kadeh rakı ya da şarap eşliğinde nefis Ege mezeleri. Daha romantik bir ortam düşünülebilir mi?

Zuma

Yalıkavak Marina’da fonda günbatımıyla akşam yemeği yiyebileceğiniz pek çok mekân olsa da Zuma’dan yalnızca bir tane var. Marinanın batı ucunda bulunan bu aşırı görkemli restoran, şık (ve çoğunlukla ünlü) tatilciler ile yat sahiplerinin, günbatımında sonsuzluk havuzunda kadeh tokuşturup keyif yapmak için tercih ettiği yer. 

Total
2
Shares