Bookshop: İki satır arası bir lokma

Adı Bookshop ama kırtasiyeden devşirme bu kafe, her iki rolün ve daha fazlasının hakkını veriyor. Bitez’deki Marmara Koleji’nin karşısında yer alan eğlenceli mekân, Bodrumluların severek takıldığı bir pastane olmasının yanı sıra Bodrum tasarımcılarının ve zanaatkârlarının çalışmalarını sergileyip sattıkları bir galeri.

Bookshop, Bodrum

İstanbul’dan Bodrum’a yerleşen kurucusu Sevda Yeles, projesine kalbi ile ruhunu adayarak, kendi gibi samimi bir mekân yaratmış. Rahat ve dinamik ortamıyla etrafına uyum sağlayan pastanenin sabit bir menüsü yok; fakat ne zaman gitseniz fırından lezzetli ve taze hamur işleri çıktığını görebilirsiniz. Yeles’in, mağazanın arkasındaki o küçücük mutfaktan kahvaltı çıkardığına ve özel hamur işi ile tatlı siparişlerini yetiştirdiğine inanmak zor. Mağazanın stokları değişik eşyalardan, mücevher ve aksesuarlara kadar çeşit çeşit. Bookshop’ta satışa sunulan ürünlerin arasında, Love&Can Bag marka el çantaları, Atölye 4D’den ve Berrin Tarım’dan gümüş takı tasarımları, Elif Ergül’ün el yapımı defterleri ve Esma Bodrum’un plaj çantaları bulunuyor. Ve tabii, diğer ürünlerin yanında geri planda da kalsa, mağazaya adını veren bolca kitap var.

Müşterilerin kendilerini evde hissetmelerini sağlayan, bu aydınlık ve hoş mekân, karşısında bulunan okula giden çocukları da cezbediyor; okul döneminde, dersleri bittiği an mutlulukla mağazaya koşan öğrencilere rastlamak mümkün.

Pazar günleri hariç, saat 09:00- 18:00 arası açık. Kanuni Sultan Süleyman Caddesi No.51/1, Bodrum; T: 0533 218 96 89

Bookshop, Bodrum

Read also:  Antik çağlara çıkan yollar: Euromos-Iassos ve Stratonikeia-Lagina turu yolları

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*