Yazın öne çıkan etkinlikleri

Durmak bilmeyen yaz kutlamaları ile bu sezon Bodrum’un her köşesi müzik ve sanatla dolu. Nostaljik konserlerden, ferahlatıcı gösteri ve sergilere, Bodrum herkesi unutulmaz bir yaz paylaşmak için davet ediyor. Bodrum’u doya doya yaşamanız için sizlere bu yazın en gözde etkinliklerinden bir liste hazırladık. Yazı arkanızda bıraktıktan sonra bile bu etkinlikleri kalbinizde sıcacık nostaljik bir hisle hatırlamaya devam edeceksiniz.

Sertab Erener

Sertab Erener
Bodrum Amfi Tiyatro
8 Temmuz

Pop müziğin güçlü ismi Sertab Erener, hayranlarından büyük ilgi gören Sertab’ın Oda Müziği projesiyle Bodrum Amfi Tiyatro’ya geliyor. 25 yıllık karyeri boyunca en çok sevilen şarkılarının akustik versiyonlarını seslendireceği bu konseri kaçırmayın. Biletler Biletix’te.

Chill-Out Festivali

Chill-Out Festival
Xuma Village
14-15 Temmuz

İstanbullular, 2006’dan beri devam eden Chill-Out Festivali’ne alışkınlar. Bu yıl festival üçüncü kez Bodrum’a geliyor. Festival 14-15 Temmuz tarihleri arasında Xuma Village’da gerçekleşiyor. Crussen, Francesca Lombardo, Kiasmos, Konfetti Klub Ensemble, Mardeleva, Mira, Sainte Vie, Satori, Shkoon gibi sanatçılar samimi bir ortamda dub, elektronik ve house müzik türlerinde parçalar çalıyor. Biletlere www.chilloutfest.com adresinden veya Biletix’den ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Bodrum Bale Festivali

International Bodrum Ballet Festival
Bodrum Kalesi
24 Temmuz-12 Ağustos

Bodrum Kalesi bir zamanlar Haçlı Şövalyelerinin fetih kalesiydi, şimdiyse bir grup balerine sahne olabilir mi? Uluslararası Bodrum Bale Festivali; Ankara, İzmir, Mersin, Antalya ve İstanbul devlet bale toplulukları ile bu soruya cevap veriyor. Detaylı bilgi için www.bodrumballetfestival.gov.tr adresini ziyaret edin.

Bodrum Müzik Festivali

D-Marin Classical Music Festival
Çeşitli mekânlar
12-16 Ağustos

Klasik müzik genellikle antik tiyatrolar ya da stadyum konserleri ile ilişkilendirilir ancak deniz kıyısında gerçekleşen Bodrum Müzik Festivali bu anlayışa hoş bir mekân değişikliği getiriyor. Festivalde film gösterimleri, atölyeler, tadım etkinlikleri Fazıl Say, Kerem Görsev Trio ve daha pek çok sanatçıya eşlik edecek. Biletlere Mobilet’ten ulaşabilirsiniz.

Stavroz

Read also:  İlk defa gelenlere Bodrum rehberi

Stavroz
Xuma Village
5 Ağustos

Üniversitede öğrenciyken IJsbrand De Wilde ve Gert Beazer’in kurduğu bu grup Balkan melodilerini kullanarak Bodrum ruhuna uyan füzyon house müzik deneyimi yaşatıyorlar. Biletler Biletix’te.

Ömer Doğan Fotoğraf Sergisi

Ömer Doğan Photography
Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü
26 Ağustos-8 Eylül

Sanat dolu yaz programı kapsamında Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Orhan Kemal Meydanı’nda yetenekli fotoğrafçı Ömer Doğan’ın sergisine ev sahipliği yapıyor.

MFÖ

MFÖ
Bodrum Amfi Tiyatro
2 Eylül

Türk müziğinin efsanevi grubu MFÖ Bodrum Amfi Tiyatro’ya geliyor. Yaza veda etmeden favori MFÖ şarkılarınızla eğlenmeden Bodrum’dan ayrılmayın. Biletler Biletix’te.

Sezon Boyu Etkinlik Süren Etkinlikler

Savra Bodrum

Bodrum’daki ikinci yılında Savra çeşitli canlı performanslar ve DJ’lere ev sahipliği yapıyor. Bu yıl sahne alacak isimler arasında Elif Turan, Birsen Tezer, Ayhan Sicimoğlu ve Bülent Ortaçgil gibi isimler var. Daha fazla bilgi için savrabodrum.com’u ziyaret edebilir ya da Instagram’da @savra_bodrum’u takip edebilirsiniz..

Eva Klein

İstanbul’un en popüler eğlence mekanlarından Klein bu yaz Bodrum’a geliyor. İstanbul’daki şubesi gibi Bardakçı’da açılan Eva Klein Damian Lazarus, Kiko Navarro, Lum, Horse Meat Disco ve Murat Tokuz, Elif Tanverdi, Koray T, Kerem Tekinalp gibi yerli ve yabancı başarılı DJleri ağırlayacak. Performansların tarihleri için Instagram’da @ evakleinbodrum’u takip edin.

Marina Yat Klübü

Marina Yat Kulübü’nde haftalık program şöyle: Aşkın Arsunan, Jazzino ve Fatih Erkoç Pazar ve Pazartesi, Duygu Soylu Salı ve Perşembe, The Shot Band Çarşamba ve Cuma, Maya Azucena Cumartesi ve Ferhat Göçer de Çarşamba akşamları sahne alacak. Detaylı bilgiye www.marinayachtclub.com’dan ulaşabilirsiniz.

Off Gümüşlük

Gümüşlük’ün en eğlenceli adreslerinden Off, #OFFNIGHTS adını verdiği gecelerini Gaye Su Akyol, Deniz Arcak, Bülent Ortaçgil, Melis Sökmen, Birsen Tezer gibi güçlü isimlerle dolduruyor. Etkinlik detayları için www.offgumusluk.com.tr’yi ziyaret edebilir, Instagram’da @off_gumusluk hesabını takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*