Avlu Bistro & Bar, Bodrum

Bodrum’un merkezindeki dar sokakların birinde yer alan küçük bir restoran Avlu Bistro & Bar. Kışları sıcak ve rahat, yazlarıysa samimi ve serin ortamıyla herkesin aradığını bulabileceği bu hoş mekân, Bodrumluların yaz kış uğrak yeri.

Avlu’nun titizlik ve ustalıkla pişirilen yemekleri, hafif ve uluslararası lezzetlerden oluşuyor. Menüde sürprizlere yer yok, yemeklerin hepsi bilindik olsa da ustaca hazırlanıyor. Salata porsiyonları büyük ve çeşitli; bruschetta’lar ve karışık sepetler paylaşmak için ideal; mükemmel pişirilmiş etler ağzınıza layık ve makarna çeşitleri de annenizin pişirdiklerini aratmıyor.

Menüsü gibi, ortamı da bir o kadar samimi ve rahat. Restoranın iki ana yemek alanı var: Arka kısımda soğuk günleri ısıtacak güzel bir şömine yer alıyor; açılan pencereler ve çatının ferahlık kattığı ön bahçe ise yaz geceleri için birebir. Şanslıysanız girişteki küçük, şirin masalardan birinde yer bulup oturabilirsiniz.

Şarap sevenler, restoranın dopdolu bir bara ve harika bir şarap listesine sahip olduğunu duyunca çok sevinecekler. Yerel şarapları seviyorsanız, Avlu’nun seçenekleri ideal bir başlangıç olabilir.

Her gün öğleden gece yarısına kadar açık. Atatürk Caddesi, Sanat Okulu Sokak No.14, Bodrum; T: 0538 670 36 87; www.avlubistro.com

Read also:  #ÇocuklarlaBodrum: Bodrum’da ailecek tatil rehberi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*