Bodrum’da gece hayatı

Kâtip Cocktail Bar

Bodrum’da gece hayatı

Dada Salon

Şık bir şekilde dekore edilmiş Dada Salon’a girince kendinizi 1920’li yılların ihtişamına adım atmış gibi hissedebilirsiniz. Mekâna ismini veren Dada sanat hareketinin başladığı yıllardan bahsediyoruz. Açıldığından beri, düzenlediği konserler, performanslar ve sergilerle kültürseverlerin buluşma noktalarından biri olan Dada Salon, o zamanlara hürmetini sunuyor.

Okan Bayülgen tarafından kurulan Dada, eşsiz ortamı ve özenle seçilmiş müzikleriyle Bodrum’un uzun zamandır beklediği yeni nefes oldu. Man Ray ve Hans Arp gibi ünlü Dadaist sanatçıların adlarının verildiği yarım düzine kokteylin de yer aldığı konseptli içki menüsü, İstanbullular için bile pahalı sayılabilir (Kadehi 65 TL). Fakat girişinde bakır küvetin bulunduğu, iki katlı mekânın ambiyası için değer doğrusu. Her daim popüler olan barlar sokağının mutlaka uğranılması gereken yerlerinden biri olduğu kesin.Pazartesileri hariç her gün, saat 20:00’den itibaren açık. Çarşı Mahallesi, Dr. Alim Bey Sokak No. 44, Bodrum; T: (0252) 316 00 38

Dada Salon

Gekko Cocktail & Whisky  

2016’da açılan Gekko Cocktail & Whisky, kısa sürede Bodrumluların favori yerlerinden biri haline geldi. Mekân, bu başarısını orijinal mimarisine ve leziz kokteyllerine borçlu. Barlar Sokağı’nda, restore edilmiş bir sünger deposunda yer alan Gekko’nun kuruculardan Ertan Engin, barın kaliteli içki servisiyle gece boyunca bizzat ilgileniyor. Viski ve cin bazlı kokteyllerin ön plana çıktığı menüsüyle, favori kokteyllerini Bodrum’un ruhuna uygun bir mekânda yudumlamak isteyenler için ideal. Yumuşak melodilerde başlayan geceniz, hareketli ritimlerle devam ederek güneş doğana dek sürecek.

Dr. Alimbey Caddesi 1025. Sokak No. 1/1, Bodrum; T: (0533) 276 16 31

Gekko

Kâtip Cocktail Bar

Eskiçeşme’deki harika bir mavi kapının ardında gizli Katip’e bir kere adım attınız mı bu sıcak ve modern atmosferi hiç bırakmak istemeyeceksiniz. Kendinizi evinizde hissetmeniz için tasarlanmış mekânın çalışanları da ailenizden biri gibi olacak. İster tek başınıza ya da bir grup arkadaşınızla, ister özel biriyle; kimle giderseniz gidin eğlenmeniz garanti. Menüde yemek de var ama her şeyden önce kokteylleri denemenizi öneriyoruz. Bu popüler bar, sadece yaz aylarında ve cuma-cumartesileri açık. Kaçırmak istemiyorsanız planlarınızı ona göre yapın.

Davulcu Ali Sokak No.17, Eskiçeşme, Bodrum; T: 0535 507 76 81

Kâtip Cocktail Bar

Savra Bodrum

Read also:  Best places for Turkish breakfast in Bodrum

Bitez’de açılan Savra Bodrum, kısa süre içerisinde İstanbullu ziyaretçilerin ve pek çok Bodrumlunun favori mekânı olmayı başardı. Öğle ve akşam yemeklerinde, yarımadadan temin edilen tatların servis edildiği restoranın yanı sıra mekânda düzenlenen canlı performanslar, konserler ve partiler de Bodrum gecelerini renklendiriyor. Kışın dillerden düşmeyen Savra, yazın da eğlencenin öncü isimlerinden biri oluyor. Eğlencenin geç saatlere kadar devam ettiği gecelerin sonunda butik otelinde konaklama imkânınız da mevcut. Yaz aylarında rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Adliye Caddesi No.85, Bitez, Bodrum; T: (0252) 363 04 63

Savra Bodrum

Eva Klein

Istanbul’daki Klein’ın açılışı büyük ses getirmişti. Eva Klein, İstanbul’da olduğu gibi Bodrum şubesinde de DJ performanslarına odaklanarak house, futurist tekno, hedonistik elektro müziğin yerel ve uluslararası isimlerini ağırlayacak. Hareketli müzikler eşliğinde sabaha kadar dans pistinde kalmaya hazır olun.

Eskiçeşme Mahallesi, Haremtan Sokak No.1, Bardakçı, Değirmenburnu; T: (0252) 313 22 82

Eva Klein

Discetto Bodrum

Garden Lounge ve Nightlife Venue alanları ile Discetto Bodrum, ziyaretçilerini açık havada dingin bir eğlenceye hazırlarken, bir yandan modern dizaynıyla iç mekanında hareketli bir geceye davet ediyor.Yemek ve kokteyl seçeneklerinin tamamı paylaşılabiliyor. Signature kokteylleri ise, büyük kristal sürahilerden punch kaselerine kadar zarif ve özenli servis seçenekleriyle Discetto’nun sofistike kimliğini gözler önüne seriyor. Ibiza, Mykonos ve dünyanın dört bir yanından ilham alan etnik müzik dünyasının ilgiyle takip ettiği DJ’ler, saat 18:00’den başlayarak unutulmaz performanslar sergiliyor.

Dirmil Mahallesi, Balyek Caddesi No.5A, Yalıkavak; T: (0252) 311 31 35