Midye7, Yalıkavak

Önümüze sunulan seçenekler arttıkça karar vermek de bir o kadar güç hâle geliyor. Bu nedenle özellikle bir yemek malzemesinde uzmanlaşan yerleri seviyoruz. Siz de böyle düşünenlerdenseniz Yalıkavak’taki Midye7‘yi çok seveceksiniz, çünkü orada bulunma nedeniniz baştan belli: midyenin eşsiz tadı.

Tabii, yine de menüdeki birbirinden leziz midye yemeklerinden birini seçmek durumundasınız. Bir malzemenin dilinden anlamak ve onu farklı şekillerde pişirebilmek, her mutfakta başarının anahtarıdır.

Midye tava veya midye dolma gibi Türk usulü hazırlanan midyeye bayılıyorsanız hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Bunun yanı sıra restoran, midyenin dünya mutfaklarındaki geleneksel tariflerinin tutkunu olanları da memnun edecek lezzetler sunuyor. Farklı tatlar arayışında olanlar ise sebze, mantar veya köri ile hazırlanan mis kokulu moule frites çeşitlerinden birini seçebilir.

Tüm bu lezzetlerin yanına çıtır çıtır patates kızartması ile buz gibi birayı da eklediğinizde, yazın güzelliğini kat kat artıracak bir yemeğin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Her gün 08:30’dan gece yarısına kadar açık.

Özkan Sokak, Ekrem Önal İş Merkezi, Yalıkavak; T: (0533) 221 05 20

Read also:  Mor Salkım: Bodrum şarabı hayata dönüyor
Total
1
Shares