Pizzeria Luca, Bodrum

İtalyan şef Luca Chessa ile Türk ortağı Şule Aslantürk, Umurça mahallesinin kalbinde, Bodrum’un beklediği restoranı açtı. Dünyanın en sevilen geleneksel yemeği pizzayı, taş evlerin nostaljik ambiyansıyla birleştiren Pizzeria Luca, hem yoğun bir iş gününün ardından dinlenmek isteyen Bodrumlulara hem de tatil keyfi yapan turistlere hitap ediyor.

İtalyan tarzında düzenlenmiş, geniş bir bahçeye sahip restoranın konumu da en az sunduğu lezzetler kadar çekici. Adını, İtalyan şefinden alan restoran, menü konusunda mutfağının kökenine sonuna kadar sadık. İtalya’dan gelen özel malzemelerle hazırlanan Napoliten lezzetleri ve arka planda çalan hafif İtalyan müziği, sizi alıp uzaklara götürecek.

Menü, bruschetta gibi klasik başlangıçların dışında, peynirli, vejetaryen veya prosciutto gibi ithal lezzetlerle çeşidi bol bir pizza seçkisi sunuyor. Şule Aslantürk’ün son derece rağbet gören tatlıları da restoranın vazgeçilmezlerinden. Özellikle, çikolatalı cheesecake’i denemeden geçmeyin.

Sahiplerinin işlerine duyduğu tutkuyla şimdiden adından sıkça söz ettiren bu yepyeni restoran, lezzet düşkünlerinin uğrak mekânlarından biri olacak gibi görünüyor. Bu nedenle, yalnızca 12 masaya sahip restorana önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Pazartesileri hariç, her gün 12:30-23:00 arası açık.

Umurça Mahallesi, Mandalin Sokak No.1, Bodrum; T: (0531) 910 82 36

Read also:  Zeytinlina, Yalıkavak