Top 7: Bu Yaz Okunacak Kitaplar

Yaz Okunacak KitaplarOkumayı seven kişi kalabalık metrodan tutun da kafelerin karanlık köşelerine kadar bulduğu her yerde okur. Fakat en fanatik kitap kurtları bile önünde uçsuz bucaksız mavi suların parıldadığı sahillerde şezlonga uzanıp kitap okumanın keyfinin ayrı olduğunu kabul edeceklerdir. Çok okuyan mı çok bilir çok gezen mi, karar veremeyiz ama siz çok gezerken okuyun diye yedi kitap listeledik.

Kırılgan ŞeylerÜç Şiir
NEIL GAIMAN
Yıldız Tozu, Yokyer ve Amerikan Tanrıları gibi başarılı eserlere imza atmış Neil Gaiman’ın öykü derlemesi Kırılgan Şeyler kimi zaman rahatsız edici kimi zaman korkutucu bir o kadar da düşündürücü tam otuz iki hikâye ve şiir içeriyor.

Üç Şiir
NAZIM HİKMET
Usta şair Nâzım Hikmet Ran’ın en sevilen üç şiiri bu kez The Guide Istanbul dergilerinin kapaklarını da renklendiren Sedat Girgin’in çizimleriyle çocuklardan yetişkinlere tüm şiir severlerle tekrar buluşuyor.

Sıfırdan Bire Lontano
PETER THIEL VE BLAKE MASTERS
Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’in “Bu kitap dünyada nasıl yeni bir değer yaratılacağına dair yepyeni ve canlandırıcı fikirlerle dolu,” diye tanımladığı Sıfırdan Bire: Startuplar Üzerine Notlar ya da Geleceği İnşa Etmenin Yolları dünyayı değiştirecek bir fikri olduğuna inananların yola çıkmalarına yardım ediyor. Kim bilir belki bu kitabı okuduktan sonra Bodrum sahillerinden Silikon Vadisi’ne geçersiniz.

Çizgiyi Aşmak
D. H. LAWRENCE
Yayınlandığı çoğu ülkede yasaklanan Lady Chatterly’nin Sevgilisi ile hatırlayacağınız D. H. Lawrence’ın 1912 yılında yayınlanan ikinci romanı Çizgiyi Aşmak 2016 yılında ilk defa Türk okurlarla buluşuyor. Evli bir müzisyenin kendinden yaşça küçük öğrencisiyle yaşadığı imkansız aşk ile başlayıp çok farklı noktalara ilerleyen etkileyici bir roman.
GörülmeyenlerGörülmeyenler
ROY JACOBSEN

Görülmeyenler 1900’lerin başında Norveç’in kuzeyinde küçük bir adaya sıkışıp kalmış bir balıkçı ailenin hayatını anlatan toplumsal içerikli bir roman. Adadaki basit yaşamın ödüllü Norveç yaz
ar Jacobsen’in diline de yansıdığı kitapta beklediğinizden çok farklı bir hikâye ile karşılaşacaksınız.

Read also:  Bergamot: Bodrum’un en özel narenciyesi

Lontano
JEAN-CHRISTOPHE GRANGÉSolak Defterler
Jean-Christophe Grangé yine acımasız bir katil ile karşımıza çıkıyor. Fransa ve Belçika’nın yanı sıra Kongo ile Afrika’ya da inen yazar, okuyucuyu bol gerilimli bir kovalamacanın ortasına bırakıyor.

Solak Defterler
MURATHAN MUNGAN
Murathan Mungan eski defterlerini karıştırıp gün ışına çıkardığı ve yenileriyle birlikte derlediği şiirlerini Solak Defterler adlı eseriyle okuyucularıyla paylaşıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*