Zeytinlina, Yalıkavak
Hedefi olan bir mekân

Geçen yıl Mayıs ayında hizmete açılan Zeytinlina, hem Bodrum halkı hem de ziyaretçilerinin gözünde şimdiden belli bir üne kavuşmuş durumda. Yalıkavak kıyısındaki butik oteller arasında, gösterişten uzak duruşuyla sadelikten hoşlananların beğenisini kazanan restoran, esasında yerel ürünler konusunda sunum ve iyi tarım uygulamalarının geliştirilmesini kendine misyon edinmiş bir yer.

Yalıkavak eski belediye başkanı Mustafa Saruhan ve eşi Hülya Hanım tarafından kurulan restoran, insanı kendine çeken mekândan ayrılmak istemeyen misafirler düşünülerek, günün her saatinde hizmet vermek üzere tasarlanmış. Sabahları gölgeli bahçesinde kahvaltı edip, bunaltmayan plajında gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkardıktan sonra, gününüzü şık ve huzurlu bir akşam yemeğiyle noktalayabilirsiniz.

Sahiplerinin yöresel ürün ve lezzetlere verdiği önemi yansıtan restoran, yalnızca Yatağan ve Milas zeytininden imal edilen, ödüllü Tuay zeytinyağı ile Vinbodrum tarafından üretilen yerel şaraplardan servis etmekle kalmıyor, aynı zamanda Bodrum Tohum Derneği ve Zeytindostu Derneği gibi sosyal sorumluluk inisiyatifleri ile de birlikte çalışıyor.

Kendi bahçesinin ürünü taze sebzeleri, lezzetli ev yapımı reçelleri ve tuzlu hamur işleri ile Zeytinlina’nın kahvaltısı da Yalıkavak sakinleri arasında oldukça popüler. Özellikle yaz aylarında, sabah kahvaltısı için rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Restoranın menüsünde gün boyunca, kaliteli et yemeği çeşitlerinden hafif salatalara, mevsimlik balıklardan makarna ya da hamburgere kadar, sevilen pek çok plaj lezzetini bulmanız mümkün. Ayrıca restoranın barı da çok sayıda ferahlatıcı içecekle her an hizmetinizde. Hem de Zeytinlina plajındaki deniz keyfiniz bozulmadan!

Her gün 08:00’den gece yarısına kadar açık.

Plaj Caddesi No.64/1, Yalıkavak; T: (0252) 385 57 58

Read also:  Barboom, Yalıkavak